Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Rodzaje krzeseł i biurek

Rodzaje krzeseł i biurek

Fot. http://www.arka-meble.pl

Biurko to nie tylko przedłużony stół, a krzesło to nie tylko prosty taboret. Jeśli przy pracy spędzamy przynajmniej kilka godzin dziennie, lepiej zainwestować w meble dobrej jakości.

Biurko: ze sklepu czy na wymiar?Najczęściej biurka nie dostaniemy w typowym zestawie mebli. Ale też to jedyny chyba mebel w pokoju, który nie musi być dopasowany idealnie. Bo o wiele ważniejsza od wyglądu jest jego funkcjonalność.

Ze względu na materiał, z którego biurko jest zrobione możemy wyróżnić biurka z płyt pilśniowych lub wiórowych. Są najtańsze, ale niestety niezbyt wrażliwe na wilgoć czy ciepło z grzejników. Pod wpływem tych czynników okleina może się odklejać, co trudno naprawić. Takie biurka w zależności od modelu, dodatkowych elementów np. półki i szafki można kupić w cenie od 100 zł.

Biurka z litego drewna są trwalsze i znacznie droższe, ale za to jest szansa, że taki mebel posłuży nam nawet do końca życia. Koszt takiego biurka do od 700 do nawet kilku tysięcy złotych.
Ciekawym rozwiązaniem są biurka z tworzywa sztucznego, które są dość trwałe i tanie – nawet od kilkudziesięciu złotych.

Kształt biurka to nie tylko domyślny prostokąt. Biurka półokrągłe, wbudowane z półkę, trójkątne-narożne, podwójne w kształcie litery L – do wyboru, do koloru! Jeśli mamy nietypową przestrzeń, biurko pomoże nam wpasować stolarz, który może przygotować mebel na wymiar. Ciekawym rozwiązaniem są zamykane sekretarzyki, które można zamknąć, szybko chowając bałagan.

Kupując biurko warto zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria. Jeśli przy biurku będziemy pracować na komputerze, przyda się wysuwana szuflada pod klawiaturę i ewentualne podwyższenie na monitor (przy czym różnica między poziomem klawiatury a monitora nie powinna być wyższa niż 10 cm).

zdjecie
Fot. http://www.arka-meble.pl


Krzesło do zadań specjalnychTrudno powiedzieć dlaczego nazywamy je krzesłem, skoro większość polecanych modeli bardziej przypomina fotele. Fotele biurowe mają miękką powierzchnię, często wykonane są z odpornej skóry, mają podparcia, obrotowy mechanizm i kółka (choć opcjonalnie można z nich zrezygnować). Kosztują co najmniej kilkaset złotych.

Prostsze krzesła obrotowe mają podobne funkcje, ale wykonane są z plastiku i zwykłego materiału, nie są tak miękkie, często sprzedawane są bez poręczy i niestety nie są zbyt trwałe. Można je za to kupić nawet za kilkadziesiąt złotych. Krzesła konferencyjne jak nazwa wskazuje wykorzystuje się do sal konferencyjnych i szkoleniowych. Zwykle są równie komfortowe co fotele biurowe czy lepsze modele krzeseł biurowych, ale są pozbawione podłokietników, żeby zaoszczędzić miejsce, i kółek, które byłyby niepraktyczne.

red.Olga Misiak
Data publikacji: 01.08.2012

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych jest wiel...

Zobacz również